Szybkie Odchudzanie   Zdrowie i Uroda   Wakacje w Siodle   Bilety Autokarowe   Tanie Linie Lotnicze  
  
  Strona Główna
  Aktualności
  Poduszka do Spania
  Bioself Wskaźnik Płodn.
  Stomatologia w Ciąży
  Tydzień po Tygodniu
  Planowanie Ciąży
  Naturalne Planowanie
  Poród
  Oznaki Porodu
  Etapy Porodu
  Poród w Wodzie
  Objawy Ciąży
  Połóg
  Szkoła Rodzenia
  Dolegliwości w ciąży
  Higiena w ciąży
  Gdy Minie Rok
  Nowoczesna Antykoncepcja
  Higiena Rozrodu
  Macierzyństwo
  Inne Dolegliwości Cd.
  Cesarskie Cięcie
  Badania w ciąży
  Karmienie Piersią
  Pierś czy Butelka
  Depresja Poporodowa
  Alergia u Dzieci
  Co jeść w ciąży?
  Łożysko
  Ciąża Mnoga
  Wychowanie Dziecka
  Życie Płciowe
  Małżeństwo i Rodzina
  Etapy Rozwoju
  Becikowe
  Choroby Dziecięce
  Antykoncepcja
  Dieta w Ciąży
  CTLife - Analiza Płodności
  Jak nie zajść w ciąże?
  Jak nie zajść... (cz. II)?
  Chrzest Dziecka - Przygotowania
  Metody Antykoncepcji
  Antykoncepcja Postkoitalna
  Antycepcja Hormonalna
  Antykoncepcja Meżczyzn
  Tabletki Antykoncepcyjne
  Ciekawe strony
  Kontakt
 
 


CTLife - Komputerowa Analiza Cyklu

Na uwagę zasługuje produkt CTLife, który stanowi skuteczną pomoc w planowaniu rodziny oraz odpowiedzialnego macierzyństwa. CTLife jest próbą wykorzystania komputera do zapisu i interpretacji kobiecych objawów płodności (PTC, śluzu szyjki macicy i in.). Jest prostym w obsłudze programem komputerowym, dzięki któremu ... możemy poznać swoją płodność. Dzięki oprogramowaniu CTLife proste staje się dla kobiety i jej małżonka zrozumienie i współpracowanie z własną płodnością. W ten sposób uczą się rytmu płodności własnego ciała, czyli fizjologicznych zjawisk rządzących płodności oraz uzupełniają i potwierdzają własne obserwacje.

Nowe technologie oparte na zasadach ekologii służą zdrowiu psychofizycznemu małżonków. Program ten automatycznie interpretuje kobiece wskaźniki płodności zarówno w kierunku wyznaczenia maksymalnej płodności w cyklu menstruacyjnym jak i wyznaczenia dni niepłodnych. Po wpisaniu odpowiednich danych, program interpretuje dany cykl miesiączkowy wg wybranych przez użytkownika reguł i metod NPR (termicznej, śluzowej czy objawowo-termicznej). Wówczas na karcie cyklu wskazany jest czas owulacji oraz dni płodne (kolor zielony) i niepłodne (kolor czerwony) a także dni o nieokreślonej płodności (kolor żółty). Ponadto CTLife wyznacza koniec i początek faz cyklu. Im bardziej intensywny kolor zielony tym większy stopień płodności. Im bardziej czerwony tym większy stopień niepłodności. Świadomość własnej płodności jest niezwykle istotna szczególnie dla tych par, które od jakiegoś czasu bezskutecznie starają się o dziecko. CTLife stara się pomóc w odnalezieniu przyczyn niepowodzeń i określenia obiektywnego czasu, w którym może dojść do poczęcia. Produkt może również być przydatny ginekologom pragnącym skutecznie pomagać parom w takich sytuacjach. Na podstawie wprowadzonych obserwacji, program pokazuje czas maksymalnej płodności co może pomóc małżonkom wybrać optymalny czas zbliżeń. W ten sposób kobiety pragnące zajść w ciążę, świadomie uczą się rytmu płodności własnego ciała, czyli fizjologicznych zjawisk rządzących płodnością oraz uzupełniają i potwierdzają własne obserwacje. Nowe technologie są pomocne tym, którzy nie ufają własnym obserwacjom i poszukują potwierdzenia metodami obiektywnymi. Pomysł CTLife zwalania zapewne od pamiętania wszystkich szczegółów danej metody. Jak każda metoda może służyć planowaniu lub odkładaniu ciąży oraz okazać się pomocna w diagnostyce hormonalnej. Ze względu na to, że często mężczyznę trudniej przekonać do naturalnych metod planowania rodziny wydaje się istotne wprowadzenie nowych technik które niejednokrotnie jemu są bliższe. Jeśli niepewność jest głównym problemem w stosowaniu NPR, to co należy zrobić, aby ta niepewność zredukować? W CTLife pokazano, że można wyeliminować niepewność, która bierze się z błędnej analizy płodności. Kobieta powinna nauczyć się jak najlepiej zbierać dane, następnie wpisać je do programu, automatycznie zinterpretować i całą uwagę skupiać na tym, jaką decyzję podjąć współżycie lub nie – w zależności od wyższych celów. (kszpetnar).

Naturalne Planowanie Rodziny NPR - Poznaj szczegóły!
 
 
Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem programu CTLife lub testera płodności Bioself skontaktuj się za naszym konsultantem za pomocą poniższego formularza: