Sklep z zabawkami dla dzieci

Ciąża i Poród


Ciąża i Poród


Metody antykoncepcji

Generalnie można dokonać podziału na następujące metody antykoncepcyjne: antykoncepcję naturalną, antykoncepcję mechaniczną, antykoncepcję chemiczną, antykoncepcję hormonalną, gdzie stosuje się pigułki antykoncepcyjne hormonalne, plastry antykoncepcyjne, wszczepy i zastrzyki hormonalne, pierścienie dopochwowe.

Planowanie ciąży

Nad tym, jak powstaje nowe życie zastanawiano się od wieków. Przez wiele lat jedynie podejrzewano, że ciąża jest wynikiem jedynie zbliżenia między kobietą i mężczyzną. Natomiast teraz, kiedy dokładnie wiadomo, jak dochodzi do zapłodnienia, warto tę wiedzę wykorzystać, aby ciąża została zaplanowana i zakończyła się narodzinami zdrowego dziecka.

Etapy porodu

Porodem nazywamy moment, w którym płód opuszcza łono matki, aby rozpocząć samodzielne życie w nowym środowisku. Pomimo, iż każdy poród wygląda i przebiega inaczej, to zwykle, w prawidłowo przebiegającym porodzie wyodrębnić można trzy główne jego etapy. Każdy etap porodu jest niezwykle ważny. Chcesz wiedzieć więcej? Zatem czytaj dalej!

Połóg

Połogiem jest okres obejmujący średnio 6-8 tygodni następujących bezpośrednio po porodzie, w którym organizm matki powinien powrócić do stanu sprzed ciąży. W tym czasie w organizmie kobiety zachodzą procesy odnowy i gojenia. Dotyczy to większości narządów, które w mniejszym bądź większym stopniu były zaangażowane w proces powstawania i rozwoju płodu.

Co jeść podczas ciąży?

Sposób odżywiania się człowieka oparty na zasadach fizjologicznego zapotrzebowania. Podczas ciąży bardzo istotnym jest odżywianie matki, ponieważ ma ono wpływ na rozwój dziecka. Właściwa dieta i stosowanie prawidłowych zasady żywienia pomagają w utrzymaniu prawidłowej masy ciała, tak ważnej do prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu żywego.

Poród

Poród to jedno z najbardziej ekstremalnych przeżyć w życiu kobiety. Wiele kobiet ciężarnych posiada wiele słusznych obaw, związanych z samym porodem. Boją się przede wszystkim o zdrowie swojego maluszka, ale także o własny komfort – iż będzie to wszystko trwało zbyt długo lub bardzo mocno bolało.

Ciąża tydzień po tygodniu

Ciąża trwa 280 dni, czyli 40 tygodni. Zwykle kobiety nie są w stanie określić dokładnego momentu poczęcia maleństwa, dlatego umownie lekarz ustala termin porodu (tzw. wiek ciążowy) na 40 tygodni od pierwszego dnia ostatniej miesiączki.Sklep z zabawkami dla dzieci