Sklep z zabawkami dla dzieci

CTLife – Komputerowa Analiza Cyklu

Ciąża i Poród - CTLife - Komputerowa Analiza Cyklu

CTLife – Komputerowa Analiza Cyklu

Na uwagę zasługuje produkt CTLife, który stanowi skuteczną pomoc w planowaniu rodziny oraz odpowiedzialnego macierzyństwa. CTLife jest próbą wykorzystania komputera do zapisu i interpretacji kobiecych objawów płodności (PTC, śluzu szyjki macicy i in.). Jest prostym w obsłudze programem komputerowym, dzięki któremu możemy poznać swoją płodność. Dzięki oprogramowaniu CTLife proste staje się dla kobiety i jej małżonka zrozumienie i współpracowanie z własną płodnością. W ten sposób uczą się rytmu płodności własnego ciała, czyli fizjologicznych zjawisk rządzących płodności oraz uzupełniają i potwierdzają własne obserwacje.

Komputerowa Analiza Cyklu

Nowe technologie oparte na zasadach ekologii służą zdrowiu psychofizycznemu małżonków. Program ten automatycznie interpretuje kobiece wskaźniki płodności zarówno w kierunku wyznaczenia maksymalnej płodności w cyklu menstruacyjnym jak i wyznaczenia dni niepłodnych. Po wpisaniu odpowiednich danych, program interpretuje dany cykl miesiączkowy wg wybranych przez użytkownika reguł i metod NPR (termicznej, śluzowej czy objawowo-termicznej). Wówczas na karcie cyklu wskazany jest czas owulacji oraz dni płodne (kolor zielony) i niepłodne (kolor czerwony) a także dni o nieokreślonej płodności (kolor żółty). Ponadto CTLife wyznacza koniec i początek faz cyklu. Im bardziej intensywny kolor zielony tym większy stopień płodności. Im bardziej czerwony tym większy stopień niepłodności.

Świadomość własnej płodności jest niezwykle istotna szczególnie dla tych par, które od jakiegoś czasu bezskutecznie starają się o dziecko. CTLife stara się pomóc w odnalezieniu przyczyn niepowodzeń i określenia obiektywnego czasu, w którym może dojść do poczęcia.

Produkt może również być przydatny ginekologom pragnącym skutecznie pomagać parom w takich sytuacjach. Na podstawie wprowadzonych obserwacji, program pokazuje czas maksymalnej płodności co może pomóc małżonkom wybrać optymalny czas zbliżeń. W ten sposób kobiety pragnące zajść w ciążę, świadomie uczą się rytmu płodności własnego ciała, czyli fizjologicznych zjawisk rządzących płodnością oraz uzupełniają i potwierdzają własne obserwacje.

Nowe technologie są pomocne tym, którzy nie ufają własnym obserwacjom i poszukują potwierdzenia metodami obiektywnymi. Pomysł CTLife zwalania zapewne od pamiętania wszystkich szczegółów danej metody. Jak każda metoda może służyć planowaniu lub odkładaniu ciąży oraz okazać się pomocna w diagnostyce hormonalnej. Ze względu na to, że często mężczyznę trudniej przekonać do naturalnych metod planowania rodziny wydaje się istotne wprowadzenie nowych technik które niejednokrotnie jemu są bliższe.

Jeśli niepewność jest głównym problemem w stosowaniu NPR, to co należy zrobić, aby ta niepewność zredukować? W CTLife pokazano, że można wyeliminować niepewność, która bierze się z błędnej analizy płodności. Kobieta powinna nauczyć się jak najlepiej zbierać dane, następnie wpisać je do programu, automatycznie zinterpretować i całą uwagę skupiać na tym, jaką decyzję podjąć współżycie lub nie – w zależności od wyższych celów. (kszpetnar).