Sklep z zabawkami dla dzieci

Poduszka ortopedyczna dla ciężarnych

Ciąża i Poród - Poduszka Ortopedyczna dla Ciężarnych

Thuasne Cervi+

Poduszka ortopedyczna do spania na plecach i na boku

Spanie na boku podczas ciąży wielu przyszłym matkom nastręcza wielu problemów. Począwszy od niewyspania a skończywszy na bólach szyi, głowy, ramion oraz odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa. Spowodowane to być może poprzez nieprawidłowe ułożenie głowy i brak podparcia kręgosłupa w odcinku szyjnym. Dlatego tak ważne jest używanie dobrej poduszki ortopedycznej, która zapewni komfort zarówno podczas snu na plecach jak i na boku. Poduszka ortopedyczna powinna być dobrze wyprofilowana, podczas spania na plecach po ułożeniu głowy na poduszce pod szyja powinno powstać naturalne wygięcie i utworzyć powinien się “wałeczek” tworzący oparcie dla kręgosłupa szyjnego. Podobnie w pozycji na boku – głowa powinna spoczywać na poduszce, pod własnym ciężarem powinna delikatnie zapaść się natomiast kręgosłup szyjny powinien pozostać prosty (patrząc na plecy od tyłu).

Człowiek w swoim życiu przesypia aż jedną trzecią jego część. Sen i odpoczynek jest niezbędny do regeneracji organizmu i sprawnego funkcjonowania na co dzień. Jego brak, bądź niewłaściwy przebieg prowadzić mogą do pojawienia się problemów z koncentracją, a nawet innych schorzeń i chorób. Dlatego też tak ważny jest sen i odpoczynek, a także ich właściwy przebieg. Bardzo często zdarza się, iż wstajemy z różnego rodzaju bólami, dotyczącymi głównie górnego odcinka kręgosłupa. Najczęściej jest to związane z niewłaściwą pozycją kręgosłupa podczas snu. Innymi, znacznie poważniejszymi skutkami takiej sytuacji mogą być takie schorzenia jak: rwa kulszowa, drętwienie dłoni, chrapanie, bezsenność, trudności w oddychaniu, czy też bóle głowy, barków, bądź szyi. Idealnym rozwiązaniem tego problemu może być zakup poduszki ortopedycznej. Zasadniczym zadaniem takiego produktu jest zapewnienie kręgosłupowi optymalnego i ergonomicznego ułożenia podczas snu, a także zmniejszenie punktów nacisku, co złagodzi już istniejący ból kręgosłupa, szyi i ramion.

Każda poduszka stworzona jest ponadto z innowacyjnej pianki, która zapobiega rozwojowi mikroorganizmów, alergenów i kurzu, przez co stosowane może być także przez alergików. Poduszki różnić się mogą między sobą: kształtem, rodzajem wypełnienia, producentem, czy też formą zastosowania. Oprócz bowiem poduszek ortopedycznych do spania występują także tzw. poduszki lędźwiowe, czyli poduszki zapewniające utrzymanie prawidłowej postawy podczas siedzenia. Ze względu na budowę stanowią one doskonałe wypełnienie przestrzeni między ciałem siedzącego, a oparciem siedzenia.

Obecnie na rynku działa wiele firm zajmujących się produkcją poduszek ortopedycznych. Jednym z takich producentów jest francuska firma Thuasne, która powstała w roku 1847 w ST. Etienne. Firma ta jest niezwykle innowacyjna i nieustannie wraz z grupą specjalistów ortopedów i rehabilitantów, koncentruje się na poszukiwaniu i wprowadzaniu na rynek nowszych i coraz to lepszych rozwiązań dla pacjentów. Obecnie produkty firmy Thuasne to produkty zaopatrzenia medycznego, produkty do kompresjo terapii, produkty bieliźniane dla sportowców, protezy zewnętrzne piersi, a także sprzęt rehabilitacyjny.

Jednym z innowacyjnych produktów firmy Thuasne w grupie produktów ortopedycznych, jest poduszka piankowa Cervi +z pamięcią kształtu. Tak jak wszystkie poduszki w tej grupie, głównym jej zadaniem jest utrzymanie właściwej pozycji kręgosłupa podczas snu. Poduszka ta dopasowuje się więc do głowy i szyi i to bez względu na to, w jakiej pozycji śpi osoba z niej korzystająca. Ponadto poduszka ta wykonana jest z wysokiej jakości termoformującej pianki, z dodatkową pamięcią kształtu. Dzięki temu „zapamiętuje” ona kształt głowy, a dzięki zwiększonej powierzchni łączącej ciało z podłożem, zmniejsza się siła nacisku i poprawia krążenie krwi. Bez wątpienia poduszka Cervi+ powoduje odciążenie odcinka szyjnego kręgosłupa podczas snu, przeciwdziałający niepożądanym naprężeniom i bólom.