Sklep z zabawkami dla dzieci

Trzydziesty Czwarty Tydzień Ciąży

Ciąża i Poród - Ciąża Tydzień Po Tygodniu - 40 Tygodni

Ciąża Tydzień po Tygodniu. Tydzień 34

         To już trzydziesty czwarty tydzień ciąży! Czas leci jak szalony. Dopiero co dowiedziałaś się, że będziesz mamą, a tu już trzeba powoli pakować torbę do szpitala. Co cię czeka w tym tygodniu?

         Trzydziesty czwarty tydzień ciąży to czas, kiedy możesz mieć problemy z koncentracją, z kojarzeniem faktów. Być może będą ci się zdarzać pomyłki, zrobisz coś głupiego. Nie złość się wtedy na siebie. To zupełnie normalne na tym etapie. Do listy niedogodności trzeba by dopisać wciąż występujące skurcze macicy trenującej przed porodem. Pojawiają się też bóle podbrzusza – podobne do miesiączkowych.Wywołuje coraz większa macica. Twoje dziecko ma już 43-47cm i waży ponad 2kg. Nic więc dziwnego, że czujesz coraz silniejszy ucisk na drogi rodne. Na tym etapie dziecko będzie jeszcze troszczkę rosło, ale przede wszystkiem obrośnie w tłuszcz. Co do opuchlizny wywołanej zatrzymywaniem wody w organizmie, spróbuj delikatnych masaży chłodzącymi żelami i wypoczywaj z nogami w górze.

         Trzydziesty czwarty tydzień ciąży to także czas, kiedy dziecko zaczyna w okresach czuwania otwierać oczy. Zamyka je kiedy śpi. Buduje też odporność, która będzie mu zapewniać ochronę przez pierwsze miesiące po porodzie. Dzieje się to dzięki temu, że łożysko przekazuje do krwi dziecka przeciwciała z twojej krwi. W zasadzie gdyby z jakiejś przyczyny twoje maleństwo urodziło się właśnie teraz, zapewne świetnie by sobie poradziło. Być może początkowo inkubator byłby potrzebny, żeby troszkę je wzmocnić, ale generalnie wszystko ma już ukształtowane tak jak powinno.

         Zbliżający się poród może przysparzać Ci sporo stresu. W końcu to już niedługo i zapewne zastanawiasz się jak to będzie, czy dziecko na pewno urodzi się zdrowe, jak zmieni się twoje życie. Trudno uniknąć takich rozważań, ale nie pozwól by stres przejął nad tobą kontrolę. Odczuwasz je nie tylko Ty, ale też dziecko, dlatego staraj się relaksować i odpoczywać.

Ciąża i Poród - Ciąża Tydzień Po Tygodniu - 40 Tygodni
Ciąża i Poród – Ciąża Tydzień Po Tygodniu – 40 Tygodni