Sklep z zabawkami dla dzieci

Planowanie Ciąży


Planowanie Ciąży – Naturalne Planowanie Rodziny

Planowanie ciąży

Nad tym, jak powstaje nowe życie zastanawiano się od wieków. W jednych kulturach za moment poczęcia winiono duchy, w innych – księżyc bądź zjawisko przypływów i odpływów morza. Następnie przez wiele lat jedynie podejrzewano, że ciąża jest wynikiem jedynie zbliżenia między kobietą i mężczyzną. Natomiast teraz, kiedy dokładnie wiadomo, jak dochodzi do zapłodnienia, warto tę wiedzę wykorzystać, aby ciąża została zaplanowana i zakończyła się narodzinami zdrowego dziecka. Tę zależność potwierdzają zarówno ginekolodzy i specjaliści zajmujący się noworodkami.


Ciąża oraz narodziny nowego członka rodziny wiele zmienia w życiu osób, których dotyczy, dlatego jeśli kobieta i mężczyzna decydują się na poczęcie, powinni najpierw przygotować się do tego fizycznie i psychicznie, a także skonsultować się z lekarzem, który udzieli im stosownych wskazówek związanych z tą ważną decyzją. Zmiany wymagają czasu, w związku z czym wielu ginekologów zaleca przyszłym mamom i tatusiom, aby zaczęli bardziej dbać o siebie rok przed planowaną ciążą. Z kolei minimalny czas na to, aby organizm zdążył zgromadzić zapas potrzebnych poczętemu dziecku minerałów i witamin to trzy miesiące.


W pierwszym etapie planowania ciąży kobieta – przyszła mama – na kilka miesięcy przez poczęciem powinna zgłosić się do lekarza rodzinnego i do ginekologa w celu sprawdzenia, czy jest to dobry moment na poczęcie dziecka. Lekarze dokonają takiej oceny za pomocą zleconych badań, dotyczących pracy serca kobiety, sprawdzających także, czy przyszła mama nie cierpi na anemię, cukrzycę, czy nie ma zaburzeń hormonalnych, a także czy w jej drogach rodnych nie ma żadnej infekcji. Wiele bowiem schorzeń wykrytych w tym momencie może być wyleczona jeszcze przed ciążą – a ich leczenie już w trakcie ciąży mogłoby mieć negatywny wpływ na płód. W tym okresie warto również pamiętać o zaszczepieniu się przeciw żółtaczce typu B, a także sprawdzić obecność przeciwciał różyczki; po uzyskaniu wyniku ujemnego kobieta powinna poddać się stosownemu szczepieniu (zachorowanie bowiem na różyczkę we wczesnej ciąży może spowodować poważne uszkodzenie płodu).

Sposób na dłuższy seks

Kolejnym badaniem, godnym polecenia dla kobiety planującej ciążę jest badanie w kierunku toksoplazmozy, które wskażą, czy kobieta miała kontakt z pierwotniakiem wywołującym tę chorobę (w przypadku stwierdzenia zagrożenia, kobieta w okresie ciąży musi zachować ostrożność przy kontaktach z kotami, a szczególnie ich odchodami). W następnej kolejności kobieta powinna zgłosić się do stomatologa w celu wyleczenia uzębienia zaatakowanego próchnicą. Trzy miesiące przed ciążą to także najlepszy moment na zmianę nawyków i trybu życia dla pary planującej poczęcie. Warto zadbać o formę i kondycję ciała, zapisując się np. na basen, czy aerobik, a także uspokoić tryb życia: często spacerować, słuchać relaksacyjnej muzyki. Ponadto należy sprawdzić dotychczas stosowaną dietę i w razie potrzeby zmienić ją tak, aby była urozmaicona, bogata w witaminy, chroniąc przed infekcjami i pomagając oczyszczać organizm z toksyn.


Zdecydowanie należy w tym okresie również rzucić palenie papierosów, ograniczyć spożywanie alkoholu, picie kawy oraz przyjmowanie nadmiernej ilości lekarstw bez konsultacji z lekarzem, a także zrezygnować z antykoncepcji. Kobieta powinna ponadto rozpocząć przyjmowanie kwasu foliowego w dawce 400 mikrogramów dziennie, który znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia u dziecka wad centralnego układu nerwowego. Te wszystkie przygotowania sprawią, iż organizmy kobiety i mężczyzny będą gotowe na zmiany, jakie wywoła ciąża, a następnie narodziny dziecka. Do poczęcia ważna może się także okazać wiedza o cyklu miesiączkowym kobiety. Śledząc go znanymi metodami, kobieta może dokładnie określić, kiedy następuje u niej owulacja. Największa zaś szansa na zapłodnienie istnieje, gdy współżycie odbędzie się w dniu tejże owulacji, bądź w ciągu 2-3 dni przed jej terminem. Jeśli jednak nie uda się za pierwszym razem, warto kontynuować przyjęte plany w następnych miesiącach.Naturalne Planowanie Rodziny – Poznaj szczegóły!


Produkt 1 – CTLife

Na uwagę zasługuje produkt CTLife, który stanowi skuteczną pomoc w planowaniu rodziny oraz odpowiedzialnego macierzyństwa. CTLife jest próbą wykorzystania komputera do zapisu i interpretacji kobiecych objawów płodności (PTC, śluzu szyjki macicy i in.). Jest prostym w obsłudze programem komputerowym, dzięki któremu ...

Produkt 2 – Bioself

BIOSELF® To Twój własny sposób na planowanie rodziny. BIOSELF jest urządzeniem naturalnie wspomagającym metody planowania rodziny a zarazem jest elektronicznym wskaźnikiem płodności (tester płodności). Pozwala ustalić …


Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem programu CTLife lub testera płodności Bioself skontaktuj się za naszym konsultantem.

Sklep z zabawkami dla dzieci