Sklep z zabawkami dla dzieci

Łóżko dla dziecka

Łóżko jest niezbędnym elementem, który musi znaleźć się w pokoju dziecka. W momencie, w którym dziecko wyrasta z kołyski i przychodzi czas na pierwsze prawdziwe łóżko wielu rodziców zastanawia się, jak dokonać właściwego wyboru. Jakie powinno być dobre łóżko i materac dla dziecka?

Materac dla dziecka

Najważniejszym elementem łóżka jest niewątpliwie materac. To na nim dziecko spędza nawet do 14 godzin na dobę! Odpowiedni materac powinien być przede wszystkim elastyczny, tak, aby dostosowywał się do obecnej pozycji malucha. Jest to niezwykle istotne, bowiem odpowiednie ułożenie ciała ma istotny wpływ na rozwój kręgosłupa u dziecka. Poza tym materac dziecięcy powinien przez długi czas zachowywać swoje właściwości, a także być wykonany z bezpiecznych materiałów.

Dobre łóżko dla dziecka

Poza kwestią materaca istotne jest również samo łóżko. Powinno być ono przede wszystkim dostosowane do malucha, czyli umożliwiać mu wygodne i bezpieczne wchodzenie i wychodzenie. Ponadto istotne jest, by nie posiadało ostrych krawędzi, odstających śrub czy kantów. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia wizualna. Dzieci zwracają bardzo dużą uwagę na wygląd przedmiotów – zarówno zabawek jak i mebli. Dlatego istotne jest, pozwolić im brać udział przy wyborze ich własnego łóżeczka.

nowe łóżka i materace dla dzieci

Na rynku dostępne są różne rodzaje łóżek, dlatego w przypadku posiadania dwójki a nawet trójki dzieci warto rozważyć zakupów łóżka podwójnego, piętrowego albo trzyosobowego. Tego rodzaju łóżka dla dzieci pozwalają oszczędzić miejsce i stanowią wygodny sposób na stworzenie wspólnej przestrzeni do snu dla dzieci.

Jeśli szukasz bezpiecznych i wygodnych łóżek dla dzieci oraz materacy to poznaj ofertę firmy Youko!

Sklep z zabawkami dla dzieci