Sklep z zabawkami dla dzieci

Trzydziesty Siódmy Tydzień Ciąży

Ciąża i Poród - Ciąża Tydzień Po Tygodniu - 40 Tygodni

Ciąża Tydzień po Tygodniu. Tydzień 37

         Trzydziesty siódmy tydzień ciąży to już 9 miesiąc i 3 trymestr. W zasadzie od teraz musisz być gotowa w każdej chwili udać się do szpitala. Twoje dziecko jest już gotowe do przyjścia na świat i może się na nim pojawić w każdej chwili. Dlatego przejrzyj torbę do szpitala i sprawdź czy masz w niej wszystko, co będzie ci potrzebne. Obserwuj też pojawiające się skurcze. Jeśli będą się utrzymywać ponad 2 godziny, może to być sygnał, że rozpoczyna się poród.

         Trzydziesty siódmy tydzień ciąży to czas, kiedy twój malec potrafi już wysyłać ci sygnały o tym jak się czuje, a ty potrafisz intuicyjnie je odczytywać. Fachowo to cudowne zjawisko nazywa się komunikacją prenatalną. Wiesz kiedy malec jest zdenerwowany, a kiedy spokojny. Wyczuwasz jego niepokój. A będą go wzbudzać różne hałasy. To ważne, żebyś teraz dużo spała. Ucinaj sobie drzemki i unikaj stresujących sytuacji i miejsc. Niedługo będziesz tęsknić do tego czasu, bo sen stanie się luksusem, na który nie zawsze będziesz mogła sobie pozwolić.

         Ponieważ zbliża się poród, macica się opuszcza. Łatwiej ci teraz oddychać, ale za to możesz czuć bolesny napór główki dziecka na kość łonową. Niestety nie da się na to nić poradzić. Zapewne będziesz też jeszcze częściej korzystać z toalety. Unikaj moczopędnych napojów jak kawa czy herbata, ale nie ograniczaj wody.

         Przygotowanie do porodu w sensie fizjologicznym, następuje samoistnie, ale są sprawy, które nie załatwią się same. Chodzi tu np. o podjęcie decyzji czy będziesz rodzić w towarzystwie partnera, czy nie. Musicie ustalić to z wyprzedzeniem. Powinnaś też przemyśleć czy nie zdecydować się na poród w wodzie albo czy skorzystać ze znieczulenia zewnątrzoponowego. Jest sporo kwestii, które na tym etapie powinnaś mieć już przemyślane i zaplanowane. Dzięki temu będzie ci łatwiej zachować spokój i po prostu czekać.

Ciąża i Poród - Ciąża Tydzień Po Tygodniu - 40 Tygodni
Ciąża i Poród – Ciąża Tydzień Po Tygodniu – 40 Tygodni