Sklep z zabawkami dla dzieci

Trzydziesty Trzeci Tydzień Ciąży

Ciąża i Poród - Ciąża Tydzień Po Tygodniu - 40 Tygodni

Ciąża Tydzień po Tygodniu. Tydzień 33

           Trzydziesty trzeci tydzień ciąży  to czas, kiedy dziecko jest już naprawdę duże. Jego długość wynosi około 43 cm. To również czas, kiedy układa się w pozycji embrionalnej. Wzrost dziecka i jego przybieranie na wadze z pewnością odczujesz. Brzuch będzie coraz bardziej ci ciążyć. Trudniej o wygodną pozycję do snu. Poza tym twój pęcherz jest bardziej uciskany i może pomieścić mniej płynu niż wcześniej. Oznacza to częste wycieczki do toalety. Niektóre mamy próbują sobie z tym radzić ograniczając ilość pitej wody, ale to nie jest dobry pomysł. Musisz po prostu pogodzić się z faktem, że teraz będziesz częściej odwiedzać ubikację. Rosnąca macica może też nasilić problemy ze zgagą, niestrawnością czy zatwardzeniami.

         Kolejna rzecz, którą zaobserwujesz to zmiana w częstości i bolesności skurczów, towarzyszących Ci już od dwudziestego tygodnia. Teraz mogą się pojawiać fałszywe sygnały. Bądź jednak ostrożna i jeśli nie jesteś pewna czy to nie zwiastun porodu, natychmiast udaj się do lekarza. On nie będzie miał problemu z rozpoznaniem co się dzieje. Możesz też w tym tygodniu odczuwać zwiększoną huśtawkę nastrojów, większy niepokój i problemy ze snem. Twoje zmysły są teraz bardziej wyczulone i łatwo cię wybudzić.

         Wszelkie niedogodności pomoże przetrwać skupienie się na tym, co właśnie dzieje się z maleństwem w twoim łonie. Nabiera już więcej tkanki tłuszczowej i zaokrągla się jego buzia. Poza tym właśnie zaczynają się rozwijać te obszary w jego mózgu, które odpowiadają za przetwarzanie wrażeń zmysłowych. Dzięki temu będzie rozumiał mowę i odbierał wrażenia wzrokowe. W jego główce kształtuje się też ośrodek Broki, dzięki któremu maluch sam będzie mógł w przyszłości mówić.

         Zarówno trzydziesty trzeci tydzień ciąży, jak i każdy kolejny łatwiej przetrwać czując wsparcie emocjonalne ze strony partnera. Dużo rozmawiajcie i wspólnie przeżywajcie każdy kolejny dzień.

Ciąża i Poród - Ciąża Tydzień Po Tygodniu - 40 Tygodni
Ciąża i Poród – Ciąża Tydzień Po Tygodniu – 40 Tygodni